ایرانیان سرور

پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!
download gamerha پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

در کنار غول های بازی سازی چون یوبیسافت، راکستار، ناتی داگ و … استدیو هایی نیز هستند که شاید فقط و فقط به خاطر ساختن یک بازی یا فرانچایز محبوب شده باشند. استدیو هایی که علی‌رغم نداشتن ادعا طرفداران خاص خود را دارند. یکی از این استدیوها Turtle Rock نام دارد. جالب است بدانید عناوین محبوبی چون Counter Strike و Left 4 Dead ساخته ی همین استدیو هستند و خودتان بهتر می دانید این دو بازی بیشتر به دلیل داشتن بخش مالتی جذاب، محبوب هستند. Turtle Rock یک بار دیگر در حال ساخت بازی ای است که شاید با گذر زمان بخش Campaign آن فراموش شود اما احتمالا تا سال های طولانی بخش چند نفره ی آن برای گیمرها جذاب خواهد بود. البته باید دید آیا این بار هم استدیو Turtle Rock می تواند شاهکار خلق کند یا خیر.

Evolve Evolve Box Art پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

 • سازنده : Turtle Rock Studios
 • ناشر : 2K Games
 • سبک : تیراندازی اول شخص
 • تاريخ انتشار : Feb 10 2015 (بهمن 21)
 • پلتفرم : PC, PS4, XONE

بد نیست کمی بیشتر با Trutle Rock آشنا شویم. استدیویی که در مارس 2002 در ایالت کالیفرنیا بنا شد و توانست عناوینی چون Half Life 2: Deathmatch، Counter Strike و Left 4 Dead را به بازار عرضه کند. انتشار تمامی بازی های این استدیو بر عهده ی کمپانی Valve بوده و Evolve اولین عنوانی خواهد بود که شرکتی به غیر از Valve انتشار آن را بر عهده دارد. البته Turtle Rock یک بازی مستقل نیز منتشر کرده است.؛ آخرین بازی که توسط TR ساخته شد Leap Sheep نام داشت که یک عنوان مستقل محسوب شده و فقط برای iOS و Android منتشر شد.

داستان بازی مربوط به آینده است. بشر برای یافتن منابع جدید انرژی به سیارات مختلف سفر می کند. یکی از این سیارات Shear نام دارد که اتفاقا نشانه های حیات نیز در آن دیده می شود. این سیاره از منابع غنی انرژی برخوردار است اما از طرفی موجوداتی بیگانه در آن دیده می شوند. داستان بازی جالب به نظر می رسد اما با توجه به اینکه TR بیشتر تمرکزش را روی بخش مالتی بازی گذاشته نمی توان انتظار داشت شاهد داستانی درگیر کننده باشیم و احتمالا بیشتر باید از گیم پلی و گرافیک بازی لذت ببریم تا داستان آن.

evolve wraith 8 پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

چیزی که همواره در Evolve آن را شاهد هستیم نبرد 4 به 1 است. شما می توانید یک انسان باشید و در کنار دوستانتان با یک هیولا مبارزه کنید و یا می توانید هیولا بودن را برگزینید و دشمنان خود را از پای درآورید. عنوان Evolve دارای دو بخش چند نفره و تک نفره است که با توجه به سابقه ای که از TR سراغ داریم احتمالا شاهد بخش چند نفره ی جذاب تری خواهیم بود. Evolve دارای 16 نوع نقشه، 3 نوع هیولا (در صورت پیش خرید بازی 4 کلاس هیولا) و 4 نوع انسان (شکارچی) متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

در بالا گفتیم Evolve دارای 16 نقشه خواهد بود. چندی پیش دمویی از این بازی منتشر شد که تنها نقشه ی قابل بازی یک جنگل بود اما با توجه به تریلر هایی که منتشر شده می توان گفت تنوع نقشه های بازی قابل قبول بوده و هر نقشه اتمسفر خاص خود را دارد تا از یکنواختی لوکیشن رنج نبریم.

همان طور که گفته شد در Evolve ما شاهد 4 نوع شکارچی با ویژگی های متفاوت خواهیم بود. این 4 کلاس عبارتند از:

1- Assault: این افراد جنگجو هستند و باید با استفاده از مواد منفجره و سلاح هایی که در اختیارشان قرار داده می شود هیولاها را از پای درآورند. این افراد از توانایی Personal Shield بهره می برند که با آن می توانند سپر هایی برای خود درست کنند و خود را در برابر هیولاها محافظت نمایند. این کلاس باید بهترین سلاح ها را انتخاب کنند چون کسانی که وظیفه دارند در خط اول با هیولاها مبارزه کنند Assault ها هستند.

2- Medic: دسته ی دوم از مهاجمان Medic ها هستند که بیشتر به پزشک ها شبیه اند تا سربازان! این گروه از افراد می توانند برای افراد دیگر گروه نیز سپر بسازند. همچنین وظیفه ی درمان افراد گروه نیز بر عهده ی Medic هاست. توانایی ویژه ی این کلاس Healing Burst نام دارد که به سلامتی تمام افراد گروه (در صورت نزدیک بودن به Medic) می افزاید.

3- Trapper: از دست Trapper ها نه می توان فرار کرد و نه می توان پنهان شد! این دسته از افراد قادرند با استفاده از ویژگی Mobile Arena مکان دقیق هیولاهای نزدیک را تشخیص دهند. این دسته از افراد در ماموریت های جنگل بیشتر کارآمد هستند.

4- Supporter: آخرین دسته از مهاجمان حمایت کننده ها هستند. آنها می توانند از ویژگی مخصوص خود یعنی Cloaking Device استفاده کنند و تمام افراد گروه را برای مدتی نامرئی کنند. آنها همچنین سلاح های سنگینی دارند که قدرت آتش آنها حتی از Assault ها نیز بیشتر است. این دسته از افراد همچنین قادرند بر قدرت دیگر اعضای گروه بیفزایند.

هر کلاس دارای 3 کاراکتر می باشد. شما در کارگاه خواهید توانست سلاح های خود را ارتقا دهید و کار خود را ساده تر کنید. در Evolve سلاح هایی را مشاهده خواهید کرد که شاید تا به حال حتی در خواب نیز ندیده باشید. معمولا وقتی صحبت از اسلحه می شود در ذهن گیمرها تصویر سلاح هایی چون Sniper, AK-47 و … نقش می بندد اما خب هر بازی دنیای خاص خودش را دارد و در دنیای Evolve باید با این سلاح ها خداحافظی کنید.

gt massive thumb Evolve 640x360 04 23 14 پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

اما از بحث اسلحه و ابزار جنگی که جدا شویم به هسته ی اصلی مبارزات بازی یعنی کار تیمی می رسیم. در Evolve نیز به مانند بازی های Ghost Recon کار تیمی حرف اول را می زند. اگر می توانید با تیم خود کار کنید احتمالا برنده خواهید بود. پیش تر گفتیم شکارچی ها به 4 کلاس متفاوت با ویژگی های منحصر به فرد تقیسم می شوند و این یعنی هر کلاس باید بتواند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد.

در Evolve هیولاها نیز به 3 کلاس تقسیم می شوند که به ترتیب Goliath ها، Kraken ها و Wraith ها نام دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. البته در صورتی که بازی را پیش خرید کنید کلاس Behemoth نیز برای شما قابل بازی کردن خواهد بود.

Evolve دارای 4 مد مختلف خواهد بود که عبارتند از:

1-Hunt: باید هیولاها را قبل از اینکه دستگاه های تقویت کننده نیرو را نابود کنند از پای درآورید. البته اگر شما نقش هیولا را داشته باشید می توانید با از بین بردن شکارچیان نیز به پیروزی برسید.

2-Nest: در مکان های مختلف نقشه 6 تخم هیولا دیده می شود. اگر هیولا باشید باید بتوانید برای 10 دقیقه از این تخم ها محافظت کنید و اگر شکارچی باشید باید در همین مدت زمان تخم ها را از بین ببرید.

3-Rescue: مهاجران در حال تلاش برای فرار از چنگال هیولا ها هستند. شکارچی ها موظفند آن ها را روی نقشه پیدا کرده و از آن ها حفاظت کنند تا بتوانند بگریزند. هیولا تا جایی که امکان دارد باید مهاجر بکشد و در آخر هم برنده کسی است که بیشتر مهاجر کشته یا نجات داده باشد.

4-Defend: هیولا باید خود را به منبع های انرژی سفینه رسانده و نابودشان کند در حالی که شکارچی ها باید از این منابع حفاظت کرده و نگذارند دست هیولا به آن ها برسد.

در Evolve شما هر کدام از مدها را انتخاب کنید دو ساختار مختلف خواهید یافت. اگر Quick Play را انتخاب کنید به صورت آفلاین (Single Player) از بازی لذت می برید و اگر انتخابتان  Evacuation باشد به صورت مالتی پلیر با 4 نفر دیگر به بازی خواهید پرداخت. در Evacuation پیروزی در هر مبارزه آنلاک شدن یک نقشه ی جدید را برای شما به همراه خواهد داشت.

بازی از نسل چهارم CryEngin بهره می برد که تا به حال در عناوینی مانند Ryse: Son of Rome از آن استفاده شده و توانسته امتحان خود را به خوبی پس دهد. همچنین در عناوین دیگری مانند Homefront: The Revolution، Star Citizen و BattleCry نیز شاهد استفاده از این موتور خواهیم بود. تفاوت این نسخه با نسخه های قبلی در این است که نسل چهارم آن از Linux نیز پشتیبانی می کند.

evolve wraith 41 پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

از روی تریلر ها و دموی منتشر شده می توان نتیجه گرفت Evolve از گرافیک قابل قبولی برخوردار است. چهره پردازی افراد مختلف طبیعی به نظر می رسد و بیشتر جزئیات در آن رعایت شده است. در تریلر هایی که منتشر شده اگر به ریش افراد توجه کنید می بینید تمام تارهای آن قابل دیدن هستند و واضح است روی گرافیک بازی به اندازه کافی کار شده است. اما گذشته از بحث چهره پردازی، در طراحی سایر جلوه های گرافیکی بازی نیز دقت زیادی به کار رفته.. روی افکت های آتش و انفجار عالی کار شده و جای صحبت باقی نمی گذارد. گرد و غباری که از زمین پس از برخورد سنگ ها و سایر اشیاء بلند می شود قابل تحسین است. قطرات ریز و درشت باران فوق العاده طراحی شده اند و دهانتان را از تعجب باز خواهند گذاشت. طراحی چمن و برگ های سرگردان در فضا هم بدون تردید عالی بوده و در کل اشکال گرافیکی در Evolve حداقل تا قبل از انتشار دیده نمی شود. فقط باید منتظر ماند و دعا کرد که این بازی مانند برخی عناوین دیگر پس از عرضه از افت گرافیکی رنج نبرد.

معمولا قبل از انتشار یک بازی نمی توان خیلی درباره ی موسیقی ها و صداپیشگی شخصیت ها صحبت کرد مگر از قبل اطلاعاتی در این باره منتشر شده باشد که متاسفانه چنین اطلاعاتی از بازی Evolve منتشر نشده است. البته با توجه به تریلر های منتشر شده می توان از صداپیشگی شخصیت ها دفاع کرد اما هنوز به طور قطعی نمی توانیم درباره ی موسیقی بازی نظر دهیم و فقط باید منتظر ماند و دید Evolve در این بخش چه خواهد کرد.

evolve wraith 7 پیش نمایش Evolve؛ شکار کن یا شکار شو!

Turtle Rock قبلا توانایی خود را در ساختن بازی هایی چون Left 4 Dead ثابت کرده و حالا Evolve نیز یکی از مورد انتظار ترین عناوین سال 2015 به خصوص برای طرفداران بازی های آنلاین است. اگر همه چیز طبق محاسبات پیش رود می توانیم شاهد یک شاهکار باشیم. حال باید منتظر ماند و دید آیا باز هم Turtle Rock بازی ای می سازد که تا سال ها پرطرفدار باقی بماند یا خیر.

لينک کوتاه به مطلب:
you don't know what you've got till it's gone

3 دیدگاه

 1. با ایم که پیش نمایش رو کامل نخوندم اما سعی کردم قسمت های مهم رو مطالعه کنم!در کل عالی بود!Evolve اگه بتونه از پس مدیریت سرور هاش بر بیاد قطعا به موفقیت بزرگی میرسه!کلا از همه نظر عالیه!گیم پلی متنوع, بخش انلاین فوق العاده جذاب, موسیقی های هیجان انگیز و خیلی از ویژگی های دیگه که منو ترغیب کرده تا نسخه ارجینالشو در اینده بگیرم!(البته قبلش باید یه دستی به سیستم بکشم :D )

  پاسخ
 2. یکی از مورد انتظار ترین بازیهای من که شک ندارم برخلاف تبلیغات و هایپ های کم به موفقیت های بالایی دست می یابد! :x

  پاسخ
 3. ای کاش برای x360میومد ولی ایرادی نداره چون دیگه دارم ps4می خرم :)) :)) :)) :)) :)) :))

  پاسخ

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

X( =)) ;;) ;) :| :x :P :D :> :-O :-? :-/ :-* :)) :) :(( :( /:)

رمز عبور گم شده

ثبت نام