پرونده: بهترین بازسازی های تاریخ بازی های ویدئویی

پرونده: بهترین بازسازی های تاریخ بازی های ویدئویی

بازی کردن عناوین خوش ساخت قدیمی همیشه لذت بخش است. وقتی این بازی ها را پس از چند سال دوباره تجربه می کنیم، نه تنها مثل گذشته از انجام شان لذت می بریم، بلکه کلی خاطره و حس زیبا را همراه آنها مرور می کنیم. اما با تغییر نسل و آمدن کنسول ها و تکنولوژی های جدید، معمولا دستگاه های قدیمی کنار گذاشته می شوند. الان کمتر کسی پیدا می شود که یک کنسول SNES داشته باشد. از سوی دیگر کارتریج های این کنسول روی دستگاه های جدیدتر مثل Wii U قابل استفاده نیستند. پس برای تجربه دوباره آن همه بازی خاطره انگیز که در گذشته انجام داده ایم باید چه کار کنیم؟ سازندگان بازی ها همیشه یک راه حل ساده برای این مسئله ارائه داده اند و آن انتشار “بازسازی ها” است که تحت عنوان “Remake” یا “Remaster” نیز شناخته می شوند.

اما ساختن یک بازسازی از روی یک بازی قدیمی کار آسانی نیست. سازندگان این عناوین باید به دو موضوع مهم توجه کنند؛ اول اینکه به بازی اصلی وفادار باشند، چون این بازی ها طرفداران سرسخت خودشان را دارند و با دور شدن از ریشه ها، انتقادات زیادی از سوی هواداران قدیمی صورت خواهد گرفت. نکته دوم مربوط به نوآوری است؛ این بازی ها باید چیز تازه ای برای ارائه داشته باشند تا بازیبازها به انجام شان ترغیب شوند. سازندگان باید تعادل را در این دو موضوع به درستی رعایت کنند، چون متمایل شدن به یک سو به سادگی منجر به شکست خواهد شد.

در بیشتر موارد، بازسازی ها با تغییراتی در گرافیک و یا صداگذاری و موسیقی بازی های قدیمی همراه هستند. اما گاهی این عناوین پا را فراتر می گذارند و با اضافه کردن ویژگی های جدید به گیم پلی و حتی مراحل و شخصیت های بیشتر، به یک بازی متفاوت تبدیل می شوند. معمولا بازسازی های این چنینی از خود بازی اصلی هم جذاب ترند و بعضا نمرات بهتری نیز کسب می کنند.

در پرونده این هفته گیمرها به سراغ بهترین بازسازی های تاریخ بازی های ویدئویی رفته ایم. هر چند بهانه انتخاب این موضوع انتشار Resident Evil HD Remastered است، اما از این بازی در لیست ما خبری نیست و به جای آن نسخه GameCube بازی را برگزیده ایم. تا بیشتر از این لیست را لو نداده ام بهتر است برویم سراغ معرفی بهترین بازسازی ها از نگاه گیمرها.

لينک کوتاه به مطلب:
PLAY GAMES, NOT CONSOLES :)

1 دیدگاه

  1. ممنون مثل همیشه مقاله عالی و پر بار بود

    پاسخ

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*