نقد Call of Duty: Advanced Warfare

ایرانیان سرور

بازی های Call of Duty هر روز بیشتر به دنیای سینما نزدیک می شوند. جدیدترین قسمت از این مجموعه پرطرفدار شباهت زیادی به فیلم های اکشن هالیوودی دارد. فیلمی آینده نگر که جنگ های فوق مدرن با استفاده از ربات های هوشمند و تکنولوژی های پیشرفته را به نمایش می گذارد و سکانس های آن در نقاط مختلف دنیا مانند آمریکا، آسیای شرقی و خاورمیانه فیلمبرداری شده اند. Call of Duty: Advanced Warfare یک اکشن پر هیجان است که اگرچه مکانیزم های اصلی گیم پلی اش تفاوتی با گذشته ندارند، اما همچنان جذاب به نظر می رسند.

2713100 0002 300x168 نقد Call of Duty: Advanced Warfare

در ابتدای بازی می بینید که یکی از دوستان شما در حین انجام ماموریت کشته می شود. حالا پدر او که «کوین اسپیسی» بازیگر سینما، نقشش را بازی کرده، در تلاش است تا با استفاده از قدرت سازمان شبه نظامی اش، جهانی بسازد که در آن اتفاقی مانند آنچه که برای پسرش رخ داد تکرار نشود. کراکتر اسپیسی در بازی دقیقا همان چیزی است که در فیلم House of Cards دیده ایم و اتفاقا این شخصیت به خوبی در داستان بازی جای گرفته است، اگرچه گاهی تک بعدی و غلو آمیز به نظر می رسد.

ماموریت های بازی تنوع قابل قبولی دارند؛ گاهی در حال راندن یک وسیله جنگی هستید، گاهی پرواز می کنید و گاهی به اعماق دریا می روید. هدایت ربات های پرنده یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که در بازی انجام می دهید. تمام مراحل بازی طوری طراحی شده اند که شما را برای دیدن سکانس بعدی مشتاق تر کنند؛ درست مانند فیلم های اکشن هالیوودی.

مکانیزم تیراندازی بازی تفاوتی با عناوین قبلی مجموعه ندارد، و تنها وجود چند اسلحه جدید، مانند شاتگان انرژی باعث شده تا صحنه های اکشن متفاوتی در بازی خلق شوند. قابلیت پرش دوگانه و پرواز کوتاه نیز عمق بیشتری به گیم پلی بازی بخشیده اند و باعث می شوند تا بازیباز آزادی عمل بیشتری در هنگام مبارزات داشته باشد.

2622073 callofduty advancedwarfare multiplayer cod aw riot gun blazing نقد Call of Duty: Advanced Warfare

سلاح های خفن، ربات های هوشمند، سرباز های پرنده؛ این است جنگاوری پیشرفته!

بدون تردید بهترین بخش Advanced Warfare قسمت چند نفره آن است. مود های قدیمی و دوست‌داشتنی مجموعه در این بخش قابل بازی هستند و علاوه بر آنها، بازی چند حالت جدید نیز معرفی می کند. Uplink یکی از این مودها است که شباهت زیادی به مود معروف تسخیر پرچم دارد. همچنین برای افرادی که عاشق همکاری هستند یک مود co-op طراحی شده که در آن باید برای زنده ماندن تلاش کنند.

Pick 13 نام سیستم جدیدی است که برای بخش چند نفره Advanced Warfare طراحی شده و تمرکزش روی شخصی سازی سربازان است. این سیستم شباهت های زیادی به Pick 10 در بخش چند نفره Black Ops II دارد، اما امکانات بسیار بیشتری را در اختیار بازیباز می گذارد. از سلاح های متنوع و قدرتمند گرفته تا توانایی های ویژه ای نظیر نامرئی شدن موقتی و دویدن سریع از جمله شخصی سازی هایی هستند که Pick 13 در اختیارتان قرار می دهد. مانند سایر بازی های Call of Duty در بخش چند نفره Advanced Warfare نیز با ارتقای رتبه شما در بازی، سلاح ها و آیتم های بیشتر و جدیدتری آزاد می شوند که به مرور می توانید از آنها استفاده کنید.

Advanced Warfare مانند تمام نسخه های اخیر مجموعه ندای وظیفه، دارای یک بخش داستانی خوب و جذاب است که می توان انجام آن را به تماشای یک فیلم اکشن خوش ساخت چند ساعته تشبیه نمود. اما باز هم مثل نسخه های اخیر، این بخش چند نفره بازی است که نقطه قوت آن محسوب می شود و احتمالا تا آمدن ندای وظیفه بعدی بازیباز ها را سرگرم نگه می دارد.

خوب

  • شلیک کردن و کشتن دشمنان در بازی های ندای وظیفه همیشه جذابیت خاص خود را دارد و هرگز تکراری نمی شود!
  • ویژگی های جدید بازی مثل پرش دوگانه و پرواز کوتاه باعث جذاب تر شدن مبارزات و اکشن تر شدن گیم پلی بازی شده اند.
  • با توجه به اینکه بازی برای کنسول های نسل جدید ساخته شده، نسبت به نسخه های اخیر مجموعه گرافیک بهتری دارد؛ کم کم گرافیک بازی های ندای وظیفه داشت آزار دهنده می شد!
  • بخش چند نفره بازی مثل گذشته جذاب و پر از نوآوری های مثبت است.

بد

  • داستان بازی کشش لازم را ایجاد نمی کند و گاهی بیش از حد پیچیده و حتی آشفته به نظر می رسد.
8

عالی

PLAY GAMES, NOT CONSOLES :)

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

X( =)) ;;) ;) :| :x :P :D :> :-O :-? :-/ :-* :)) :) :(( :( /:)

رمز عبور گم شده

ثبت نام