نقد Assassins Creed: Unity

ایرانیان سرور

هنگامی که بازی را اجرا کردم، داستان و افتتاحیه ی بازی مرا سردرگم کرد. اما یک چیز را خوب میدانستم؛ مطمئنا یک “قاتل” وارد صحنه خواهد شد. طولی نکشید که همین اتفاق افتاد. یک “قاتل” وارد صحنه شد که شیء با ارزشی را همراه داشت. شیء ای که در ابتدای بازی در نقش یک تمپلار باید آن را از چنگ “قاتل” بیرون بکشیم. حس عجیبی بود. این که بخواهم یک “قاتل” را بکشم. اما این کار را انجام دادم؛ آن هم در نقش یک تمپلار. طولی نگذشت که شیء با ارزش را به دست آوردم و سرجایش قرار دادم. چند قدم بیشتر برنداشتم که … یک قاتل سریعا مرا به قتل رساند. اینگونه بود که افتتاحیه ی AC : Unity مرا به وجد آورد!

همیشه پای قتل در میان است !

داستان پایه ی بازی شباهت بسیار زیادی به نسخه ی دوم سری دارد. شخصیت پردازی آرنو ( به انگلیسی : Arno ) به شدت شبیه شخصیت اتزیوست ( به انگلیسی :  Ezio ). آرنو پسر یک شخص محترم، از طبقه ی اشراف و ثروتمند است که در بچگی پدر خود را از دست می دهد و هنگامی که بزرگ می شود به خاطر از دست دادن پدر خود، اعتبار خود را نیز از دست داده است و به عنوان خدمتکار یک خانواده ی اشراف، برای این خانواده همه کار انجام می دهد! دست بر قضا آرنو از زمان کودکی خود علاقه ی زیادی به دختر این خانواده یعنی الیس ( به انگلیسی : Elise ) داشته است. اما هنگامی که طی دسیسه ای ارباب او یعنی پدر الیس کشته می شود، به آرنو اتهام قتل اربابش را می زنند و او را به زندان می اندازند. در زندان آرنو با یک “قاتل” ( به انگلیسی : Assassin ) آشنا می شود که قبلا بر حسب اتفاق دوست پدر او بوده است. بعد از گذشت دو ماه، و پس از اتفاق افتادن انقلاب، آرنو موفق می شود که از زندان فرار کند و آنجاست که ماجراجویی او آغاز می شود …

شخصیت پردازی آرنو همانطور که گفته شد شباهت بسیار زیادی به پروتاگونیست سه گانه ی دوم یعنی Ezio دارد. آرنو یک فرد خوش گذران، جنگجو، جذاب و کله شق است که طی اتفاقاتی که برای او می افتد، شخصیت او سیقل پیدا می کند. اما متاسفانه شاید اولین ضعف شخصیت پردازی آرنو را بتوان، همان اصرار سازندگان برای شبیه بودن شخصیت آرنو به اتزیو دانست. آرنو و اتزیو دو شخصیت مجزا و متفاوت در بازی های زمانی مختلف هستند. اما آن قدر داستان زندگی این دو شبیه به یک دیگر است که اگر کسی نداند فکر می کند این دو برادر یکدیگرند!داستان همه جوره عالیست، اما تنها اشکال آن همین افراطگری هاست !حتی داستان انقلاب نیز با آنچه در تاریخ آمده است یکسان و مطابقت دارد.

Assassins 1 735x450 نقد Assassins Creed: Unity

پرواز عقاب بر فراز انقلاب !

قتل تا به حال آنقدر لذت بخش نبوده است !

تعقیب و گریز، مبارزات نفس گیر و مخفی کاری! قبل از ظاهر شدن لوگوی Assassins Creed : Unity یک ساعت این سه المان را تجربه می کنید. سازندگان به جرئت یک گیمپلی قابل قبول را ارائه داده اند.گیمپلی که از انجام دادن آن هیچگاه خسته نخواهید شد. شاید تنها خستگی بازی مربوط به کش و قوس های داستانی باشد. اما از انجام ماموریت ها هیچگاه خسته نخواهید شد. به لطف پیشرفته تر شدن و تغییرات در بخش سکوبازی و پارکور، تعقیب و گریز ها که در نسخه های گذشته خسته کننده بود، در این نسخه لذت بخش شده و شما میل بیشتری برای دویدن و پریدن از بین ساختمان های زیبای فرانسه دارید.همچنین به لطف این ویژگی، حال راحت تر و سریع تر می توانید به مکان مورد نظر و مقصد برسید.حتی شما می توانید در این بین از میان خانه ها و مارکت های مختلف عبور کنید.از این لحاظ نسخه ی Unity بهتر از تمامی نسخه های دیگر ظاهر شده است.

مبارزات نفس گیر بازی حرفی برای گفتن باقی نذاشته است؛ اما هنگامی که صحبت از باگ و گلیچ می شود، Unity پیشرو در تمامی نسخه هاست. در بعضی از مبارزات شاهد هستیم که دشمنان شما هیچ حرکت و اکشنی انجام نمی دهند و شما به راحتی می توانید آن را به قتل برسانید و از همه بدتر زمانی است که هر چقدر می خواهید اکشن Dodge را انجام بدهید، آرنو از جای خود تکان نمی خورد و ضربات دشمن به شما اصابت می کند. سیستم شخصی سازی بازی در تمامی نسخه ها بهترین است. سلاح ها و لباس ها و … در بازی نسبت به نسخه های گذشته بسیار متنوع تر هستند. حتی از شخصی سازی های تپانچه های خود در بازی شگفت زده خواهید شد.

همچنین همانند گذشته، ماموریت های جانبی نیز نقش مهمی در بازی را ایفا می کنند و بسیار گسترده تر از گذشته شده اند.با انجام دادن ماموریت های مختلف می توانید ویژگی های زیادی را در بازی آنلاک کنید و با آنلاک کردن ویژگی ها می توانید کارهای خود را در ماموریت های اصلی راحت تر پیش ببرید.در بخش مخفی کاری نیز قابلیت سنگر گیری به بازی اضافه شده است که کار را در مخفی کاری برای شما راحت تر کرده است.دیگر ویژگی های بازی نیز از نسخه های گذشته در این نسخه نیز باقی مانده اند و هر کدام به سمت پیشرفت قدم گذاشته اند.

Assassins 2 735x450 نقد Assassins Creed: Unity

شما در بازی به انواع سلاح های مختلف مجهز هستید

 

جشنواره ی باگ و گلیچ !

گرافیک بازی را می توان پرحاشیه ترین بخش بازی دانست و واقعا در حال حاضر نوشتن از آن برایم خیلی سخت است. نمی دونم از محیط خارق العاده ی فرانسه تعریف کنم، یا از باگ و گلیچ های وحشتناک آن شکایت! اما به هر حال گفتنی ها را باید گفت! فرانسه فوق العاده طراحی شده است. گشت و گذار در شهر فرانسه حتی از گشت و گذار در روم و فلورانس نیز جذاب تر است و سازندگان به خوبی سنت ها و شیوه ی زندگی و معیشت مردم فرانسه ی قدیم را در این بازی جای داده اند.باقی المان های گرافیکی بازی، نظیر آسمان و درخت ها و سایه ها و تکان خوردن لباس ها و مهم تر از همه فیزیک بازی نیز فوق العاده است اما …

حال وقت شکایت از باگ های به شدت مضحک بازیست. در بعضی از کات سین های بازی شما به جای یک صورت، یک اسکلت با پوست های ریشه ریشه شده مشاهده می کنید. بعضی اوقات ضربات شمشیر شما از بدن دشمن عبور می کند و به هیچ جایی نمی خورد.البته کلی باگ دیگر نیز در بازی وجود دارد و متاسفانه وقت ما کم است (!)

Assassins 3 735x450 نقد Assassins Creed: Unity

سازندگان در باگ و گلیچ ها سنگ تمام گذاشته اند !

خوب

  • گشت و گذار در فرانسه برای هر شخصی لذت بخش است. چه برسد که در نقش یک قاتل این کار را انجام دهیم.
  • شخصی سازی در بازی فوق العاده متنوع و هیجان انگیز است.
  • پیشرفت فوق العاده در بخش پارکور و سکوبازی
  • سیستم مبارزات فوق العاده نفس گیر

بد

  • باگ و گلیچ های زننده!
  • شباهت بسیار بسیار بسیار زیاد آرنو با اتزیو
  • راحت تر شدن بخش مخفی کاری بازی
7

خوب

You Are No Longer Prisoner of Destiny :)

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

X( =)) ;;) ;) :| :x :P :D :> :-O :-? :-/ :-* :)) :) :(( :( /:)

رمز عبور گم شده

ثبت نام