اسپویل!: شرح داستان بازی Middle-earth: Shadow of War

اسپویل!: شرح داستان بازی Middle-earth: Shadow of War

Celebrimbor

سایه ی جنگ بعد از پایان داستان سرزمین میانی: سایه ی موردور روایت می‌شود و همچنان تالیون روح ارباب الف‌ها یعنی کلبریمبور را در بدن خود دارد. تالیون و کلبریمبور به کوه Doom سفر می‌کنند تا حلقه قدرت جدید را بدون دخالت سائورون بسازند اما هنگامی که ساخت حلقه کامل می‌شود کلبریمبور توسط شیلوب (کسی که از تالیون می خواهد که در عوض آزاد کردن کلبریمبور حلقه را تحویل دهد) ربوده می شود و به گروگان گرفته می‌شود. تالیون سرانجام قبول می‌کند و حلقه را به شیلوب می‌دهد، کسی که ادعا می‌کند آن‌ها یک دشمنی مشترک با سائورون دارند. او با استفاده از حلقه آینده را می‌بیند و تالیون را به سمت آخرین قلعه Gondorian در موردور، یعنی Minas Ithil که در محاصره نیروهای سائورون بود هدایت می‌کند. شهر دارای Palantir ارزشمند است. Palantir وسیله ای که هر کس آن را داشته باشد می‌توانست هرچیزی را که می‌خواهد را در آن ببیند و آن یک ابزار با ارزش برای کلبریمبور و یک اسلحه‌ای خطرناک برای سائورون محسوب می‌شود.

Talion

تالیون به Minas Ithil سفر می‌کند و خیلی زود با مخالفت کلبریمبور روبرو می شود. تالیون می‌خواست به Gondorian کمک کند در حالی که کلبریمبور اعتقاد داشت که شهر دیگر از دست رفته و به دست آوردن Palantir باید در اولویت باشد. تالیون توضیح می‌دهد که حفاظت از Minas Ithil به نوعی حفاظت از شهر نیز محسوب می‌شود و او با مدافعان شهر یعنی ژنرال کستمیر، دخترش Idril و ستوان او Baranor ملاقات می‌کند. آن‌ها با همراهی هم با اورک ها که در حال تخریب شهر بودند مبارزه می‌کنند تا اینکه کستمیر به آن‌ها خیانت می‌کند و اجازه‌ی ورود به اورک ها را از طریق دروازه‌ها می‌دهد و در ازای آزاد کردن Idril، Palantir را به پادشاه جادوگر Angmar تحویل می‌دهد. کستمیر توسط پادشاه جادوگر کشته می‌شود و تالیون به سختی و با کمک الترییل موفق به فرار می‌شود. الترییل یک الف آدم کش است که از طرف Galadriel کار می‌کند. پادشاه جادوگر، شهر Minas Ithil را تصاحب می‌کند و نام آن را به Minas Morgul تغییر می‌دهد. سائورون به وسیله Palantir متوجه می‌شود که حلقه کلبریمبور در اختیار شیلوب است و Nazgûl را برای حمله به او می‌فرستند. تالیون می تواند شیلوب را نجات دهد، شیلوب حلقه را به او برمی‌گرداند و رو به او می‌گوید که سرنوشت سرزمین میانی در دستان اوست.

Shelob

تالیون با در اختیار داشتن حلقه، شروع به استفاده از قدرت آن می‌کند برای حکمفرمایی اورک ها، ارتش خود را می‌سازد. در طول این مدت، تالیون به Idril و Baranor برای نجات بازماندگان Gondorian کمک می‌کند، به Carnan خدای جنگل کمک می‌کند تا Balrog Tar Goroth و Zog ساحره را شکست دهد، توسط یکی از پیروانش خیانت می شود، و همراه با الترییل با Nazgûl مبارزه می کند.

سرانجام، تالیون قدرت خود را برای حمله به قلعه سائورون قدرتمند می‌کند. هنگام جنگ تالیون با ایسیلدور که حالا یک Nazgûl شده روبرو می‌شود. تالیون موفق می شود ایسیلدور را شکست می‌دهد اما به محض اینکه خاطرات او را می‌بیند که چطور به وسیله یک حلقه به تباهی کشیده شده است تصمیم می‌گیرد به جای این که او را تحت سلطه‌ی خود بگیرد، نابود کند و روحش را آزاد کند. کلبریمبور عصبانی می‌شود چرا که ایسیلدور را در شرایط فعلی یک دارایی با ارزش برای هدف آنها می‌دانست، و منجر شد که تالیون متوجه شود که کلبریمبور مایل به جایگزینی سائورون با چیره شدن بر او به جای کشتنش است. تالیون هیچکدام از فرمان‌های کلبریمبور را نپذیرفت و این باعث می‌شود تا روح کلبریمبور نیز او را رها کند و در عوض به الترییل بپیوندد.

Idril

بدون کلبریمبور یا حلقه، تالیون رو به مرگ می‌رود اما در تصورش با شیلوب دیدار می‌کند. شیلوب اطلاع می‌دهد که اگر تالیون با سائورون مبارزه کند موفق خواهد شد و کلبریمبور سائورون را اسیر خود می کند و و بر بقیه سرزمین میانی پیش روی می کند. او از تالیون می خواهد که برای مهار تاریکی در موردور به مبارزه ادامه دهد. تالیون تصمیم گرفت که سرنوشت خود را در دستان خود قرار دهد، و حلقه قدرت ایسیلدور را در دست می‌کند و جانش را حفظ می‌کند. سپس از قدرت حلقه ایسیلدور استفاده می کند و شهر Minas Morgul را تصاحب می کند، و پادشاه جادوگر را شکست می‌دهد. تالیون سپس مالک Palantir می شود و کلبریمبور و الترییل را می‌بیند که در حال حمله به سائورون هستند. دو نفر موفق می شوند که دست بالا را بگیرند و کلبریمبور تلاش می کند تا بر سائورون مسلط شود، سائورون انگشت الترییل که حلقه در آن بود را قطع می‌کند و خودش را نیز با کلبریمبور ادغام می‌کند. در نتیجه، سائورون و کلبریمبور در برج سائورون گیر افتاده‌اند و به شکل یک چشم فریبنده روحشان برای تسلط بر هم می‌جنگند. تالیون تصمیم می‌گیرد از Minas Morgul به عنوان یک دژ در مقابل نیروهای سائورن در موردور استفاده کند.

چند دهه بعد تالیون، بخاطر حلقه‌ی ایسیلدور به تباهی کشیده می‌شود و به عنوان یک Nazgûl به نیروهای سائورون ملحق می شود، جایی که او و دیگر افراد به شکار Frodo و حلقه می رود. با این حال با نابود شدن سائورون و حلقه، تالیون و سایر Nazgûl ها می‌میرند و روحش آزاد می‌شود. در نهایت او در زندگی پس از مرگ دیده می‌شود که سلاح و زره خود را کنار می‌اندازد و به سمت طلوع خورشید قدم می‌گذارد.

لينک کوتاه به مطلب:
موفقیت مانند مبارزه با یک زامبی است. وقتی که خسته شدید، دست از مبارزه نمی کشید، بلکه هنگامی می توانید استراحت کنید که زامبی را از پای درآورده باشید.

5 دیدگاه

 1. عالی بود دمتون گرم

  پاسخ
 2. عالی بود
  من از بازی زیاد نفهمیده بودم اینارو
  تشکر فراوان

  پاسخ
 3. سلام. شرح داستان عالی بود. این بازی نسخه های قدیمی داره؟ یعنی این نسخه 2 شه یا کلا همینه؟ و اینکه دو تا دی ال سی دیگه هم داره که در نقش بارنور و التریل هستیم. داستان اونا چیه؟

  پاسخ
  • نسخه ۱ shadow of mordor

   پاسخ

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*