ایرانیان سرور

پرشیاگراف - سورس کد های اندروید

اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
instagram gamerhaplus اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

بازی های سری متال گیر از سبک داستان گویی منحصر به فرد هیدئو کوجیما بهره می برند و همواره با قصه های جذاب و محکم، طرفداران خود را راضی نگه داشته اند. Ground Zeroes آخرین نسخه منتشر شده از این مجموعه نیز با وجود اینکه خیلی طولانی نیست، اما داستانی درگیر کننده و زیبا دارد که وقایع قبل از نسخه 2015 یعنی The Phantom Pain را روایت می کند. در اسپویل این هفته داستان این بازی را بررسی می کنیم.

Paz Ortega Andrade2 300x182 اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

پاز ارتگا آندراده (پاز)

چند ماه پس از اتفاقات بازی Peace Walker ، «پاز» از حادثه سقوط از پایگاه مادر، جان سالم به در برده و توسط یک ماهیگیر نجات داده می شود. پس از اینکه «اسنیک» از طریق «میلر» با خبر می شود که پاز زنده است، پیشنهاد قتل او را می دهد، چون پاز مامور «صفر» (نام یک سازمان یا شخص) است و اطلاعات مهمی درباره MSF دارد. میلر با اسنیک مخالفت می کند و طرح دیگری را پیشنهاد می دهد. او بیان می کند که افراد MSF در سازمان صفر به پاز مشکوک شده اند و گمان می کنند که او یک جاسوس دو جانبه است. میلر همچنین به اسنیک می گوید که پاز حالا در «کمپ امگا» که یک زندان فوق سری در جنوب کوبا است شکنجه می شود. از سوی دیگر خبر بازرسی هسته ای سازمان ملل از پایگاه مادر باعث می شود تا میلر بیش از پیش شک کند که پاز اطلاعات محرمانه MSF را فاش کرده است.

Kazuhira Kaz Miller1 300x182 اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

کازوهیرا کاز میلر (میلر)

سرانجام اسنیک و میلر به این نتیجه می رسند که بهترین اقدام، نجات دادن پاز است، چرا که او تنها راه نفوذ به سازمان صفر است؛ به همراه «چیکو» که او نیز جایی در نزدیکی پاز در کمپ امگا، و توسط «صورت‌استخوانی» رهبر گروه XOF زندانی شده است.

در نیمه شب 16 مارس 1975 ، اسنیک ماموریتش را به تنهایی آغاز می کند و از قسمت جنوبی کمپ امگا، به این زندان مخوف نفوذ می نماید. در ابتدای ماموریت، میلر به اسنیک اطلاع می دهد که MSF یک هلیکوپتر برای خروج آنها فرستاده است و او باید تا ظهر فردا خود را به پایگاه مادر برساند.

درست دقایقی قبل از رسیدن اسنیک به کمپ امگا، صورت‌استخوانی با چیکو ی بی حال که در داخل قفس نگهداری می شود دیدار می کند و به او می گوید که پاز زیر شکنجه همه چیز را لو داده است. روی سینه چیکو قسمت عجیبی مشاهده می شود که گویا قابلیت اتصال به هدفون را دارد. صورت‌استخوانی یک دستگاه ضبط صوت را به سمت چیکو می اندازد و به او می گوید “وقتی به خانه رسیدی سلام من را به رئیست برسان”. چیکو ضبط صوت را بر می دارد و پس از وصل کردن هدفون به آن، شروع به گوش دادن آهنگ Here’s to You می کند. سپس صورت‌استخوانی و سربازانش برای انجام ماموریت به سمت جنوب حرکت می کنند.

Ricardo Chico Valenciano Libre 300x199 اسپویل!: شرح داستان بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

ریکاردو چیکو والنسیانو لیبره (چیکو)

اسنیک پس از جستجوی کمپ، چیکو را پیدا می کند و او را به وسیله هلیکوپتر خارج می کند. سپس با استفاده از نواری که چیکو به او می دهد، پاز را در زیر ساختمان فرماندهی میابد. اسنیک پاز را سوار هلیکوپتر می کند اما متوجه می شود که درون شکم پاز یک بمب کار گذاشته شده است. اسنیک با کمک یک جراح بمب را از شکم پاز خارج می کند و آن را در اقیانوس می اندازد. وقتی هلیکوپتر به پایگاه مادر می رسد، آنها متوجه می شوند که نیروهای XOF به پایگاه حمله کرده اند. اسنیک میلر را پیدا می کند و با هم سوار هلیکوپتر می شوند. پاز عنوان می کند که یک بمب دیگر داخل بدنش وجود دارد (در داخل نوار چیکو، صورت‌استخوانی گفته بود که بمب را جایی مخفی می کند که دست هیچکس به آن نرسد!) و خود را از هلیکوپتر به پایین می اندازد. با منفجر شدن بمب درون بدن پاز، هلیکوپتر حامل اسنیک و یارانش نیز از کنترل خارج می شود و با هلیکوپتر نیروهای XOF که در تعقیب آنها بودند برخورد می کند. در این حادثه اسنیک به کما می رود.

Ground Zeroes نام مرحله اصلی بازی است، اما پس از اتمام آن چهار مرحله فرعی بازی می شوند که به اتفاقات قبل از Ground Zeroes می پردازند.

لينک کوتاه به مطلب:
PLAY GAMES, NOT CONSOLES :)

4 دیدگاه

 1. دوستان ماموریت های فرعی رو حتما بازی کنید. حتما! یک سری اطلاعات جالبی تو این ماموریت ها به دست میارید. مثل گذشته ی اسکال فیس و یک سری هم در رابطه با سایفر و …. فقط من تو یه چیزی موندم. اگه این ماموریت های فرعی قبل از ماجرای گرند زیروز هستش چرا تو آخرین مرحله ی فرعی وقتی که با موفقیت از کمپ فرار می کنی ، کمپ توسط موشک نابود میشه اما زمان گرند زیروز کمپ صحیح و سالمه :D

  پاسخ
 2. آقا تشکر خیلی عالی بود درسته داستانش کوتاه بود ولی بازم عالی بود

  پاسخ
 3. عالی بود :x
  ولی من منتظر بایوشاک بودم :(

  پاسخ
  • از هفته آینده سه شماره بایوشاک رو به ترتیب اسپویل میکنیم. :)

   پاسخ

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

X( =)) ;;) ;) :| :x :P :D :> :-O :-? :-/ :-* :)) :) :(( :( /:)

رمز عبور گم شده

ثبت نام