اسپویل!: شرح داستان بازی Just Cause 2

اسپویل!: شرح داستان بازی Just Cause 2
Rico_Rodriguez

Rico Rodriguez

بازی Just Cause 2 چهارسال پس از اولین نسخه مجموعه بازی های Just Cause در قالب شخصیت اصلی داستان بازی یعنی Rico Rodriguez منتشر گردید. یکی از مهم ترین عملیات آژانس، در Panau شروع می شود، یک جزیره واقع در دریای جنوب شرق آسیا. جزیره Panau توسط شخصی به نام Pandak Panay، تحت کنترل قرارگرفته بود و در واقع Pandak ریس جمهور این جزیره می باشد. وی یک فرد دیکتاتور است که روابط خود را با آمریکا قطع خواهد کرد آن هم به دلیل اینکه یک ضدآمریکایی می باشد.

 ماموریت اصلی Rico، برکنار کردن Panay از مقام فعلی خود یعنی ریاست جمهوری و همچنین کشتن استاد قدیمی او با نام Tom Sheldon می باشد. Tom، همان شخصیست که آژانس از او می ترسد آن هم پس از ناپدید شدن وی در طول تغییر رژیم. در جهت پیداکردن شلدون، ریکو با متحدین خود به همراه سه گروه جنایتکار برجسته شروع خواهد کرد. اولین گروه جنایتکاران بر روی جزیره، the Roaches نام دارد، یک اتحادیه سازمان یافته جرایم است. دومین گروه، the Reapers می باشد. یک گروه سوسیالیستی شورشی است. اما آخرین گروه که Rico به کمک آن ها نیاز دارد Ular Boys هستند. یک گروه شورشی افراطی و مخالفان نفوذگران خارجی می باشند.

Baby_Panay

Panay

ریکو به اندازه کافی اطلاعات درباره پیداکردن شلدون جمع کرده است. Sloth Demon فروشنده ایی از بازارسیاه که بیشتراوقات به ریکو درباره اطلاعات باندها و گروه ها زنگ می زند و در مقابل سلاح ها و ماشین های ریکو را فراهم می کند. ریکو گمان می کرد که شلدون (Sheldon) یک فرد دغل باز نیست و شلدون به ریکو گفته بود که ادامه دادن موجب هرج و مرج در جزیره Panau خواهد شد.

 پس از نابود کردن همه چیز، شلدون از ریکو می خواهد که مخفیگاه خود را به وی نشان دهد.  او به ریکو می گوید که Jade Tan، یکی از افراد مرموز آژانس در پایگاه نظامی شخصیت Panay گرفته شده است و او بزودی شکنجه خواهد شد و لازم است که بدون اینکه در زیر دردهای شکنجه به سوالی پاسخ دهد او را به قتل برسانیم. ریکو قبل از شروع شکنجه موفق می شود که Jade Tan را نجات دهد.

جید (Jade) با یک کامیون و یک ناوگان نظامی مسلح برای ایحاد یک راه فرار بر روی دریاجه یخ زده همراه بود. در راه، یک زیردریایی اتمی از یخ ها پدیدار می شود ولی ریکو به کامیونی که جید را حمل می کرد وارد می شود. در نهایت هر دو آن ها توسط شلدون به صورت کاملا امن منتقل می شوند.

Jade_Tan

Jade Tan

سپس، جید نشان می دهد که سه گروه: The Roaches ،Reapers و Ular Boys به صورت مخفیانه توسط حامیانی از جمله روسیه، چین و ژاپن پشتیبانی می شوند آن هم برای نابود کردن آقای Panay. ریکو و جید در تعجب هستند که چطور یک جزیره به این کوچیکی توسط ابرقدرت های دنیا یعنی چین، روسیه و ژاپن مورد توجه قرارگرفته است. با اینحال، ریکو و جید افسران اطلاعاتی خارجی را پیداکرده و به قتل رساندن.

در میان این هرج و مرج داخل جزیره، آقای Panay مجبور می شود پایتخت را ترک کند و به پایگاه نظامی خود پناه آورد. کمک گرفتن از گروه هایی که در طول داستان ذکر کردیم در نهایت به ریکو این امکان را می دهد که Panay (ریس جمهور جزیره Panau) را در مخفیگاه خود نابود کند ولی متاسفانه تمام همراهان و پیروان ریکو در طول حمله کشته خواهند شد!. Panay ظاهرا در طول حمله توسط شخصیت Karl Blaine (کارل بلین) کشته خواهد شد.

ریکو متوجه می شود که ابرقدرت ها در سرتاسر جزیره Panau به صورت مرموز برای بدست آوردن منبع عرضه کننده نفت درحال جنگیدن هستند. ظاهرا این منبع عرضه کننده نفت، یکی از بزرگترین ها در جهان می باشد!. با مردن Panay، جزیره Panau به صورت بسیار وحشتناک به Free For All تغییر حالت داد!.

بطوری که هر کشور خارجی می توانست برای منابع نفت این جزیره بیاید و از آن بهره برداری کند!. ابرقدرت ها، تعداد بسیار زیادی سوپرتانکرز (SuperTankers) به جزیره Panau فرستادند آن هم زمانی که US از جزیره دفاع می کرد. ریکو ماموریت جدیدی پیداخواهد کرد، باید جلوی سرعت سوپرتانکرزها را در جهت رسیدن به جزیره تا زمانی که نیروی کمکی برسد بگیرد.

262px-Karl_Blaine

Karl

اما یک زیردریایی هسته ایی بر سطح دریا ظاهر می شود. ریکو زیردریایی را بررسی کرده و Panay را می یابد، همان کسی که موفق شد از حملات انتحاری Karl زنده بماند و تنها زخمی شود!. Panay تصمیم می گیرد که موشک های هسته ایی را به  سمت ابرقدرت ها یعنی روسیه، چین، ژاپن و US پرتاب کند. متاسفانه قسمتی از لباس Panay به یکی از موشک ها گیر می کند و با آن به سمت هدف کشیده می شود!.

ریکوهم برای تعقیب کردن Panay به یکی از موشک ها می چسبد و در نهایت بر روی موشکی که به سمت ایالات متحده آمریکا می رفت، ریکو Panay را گیر می اندازد و مسیر موشک را قبل از برخورد به هدف به مکانی امن تغییر می دهد سپس Panay که به موشک گیر کرده است به منبع تولید کننده نفت جزیره Panau برخورد می کند و منبع تولید کننده نفت نابود می شود!.

 ریکو با شلدون، Kane و جید گرده هم می آیند و ریکو توضیح می دهد که برای نفت ارزش مردن وجود ندارد و حالا آن از بین رفته است. شلدون با سخنان ریکو موافقت می کند، وی به ریکو می گوید که US یک دوست خوب برای ما است و می تواند به عنوان ریس جمهور Panau باشد.

لينک کوتاه به مطلب:
هدف از حضور ما در بین شما کاربران گیمرها، کسب رضایت شما در جهت پیشرفت سایت می باشد. امیدواریم، تمام چیزهایی که در جستجوی آن ها بودید، در سایت گیمرها بدست آورید. صداقت و توجه کردن به نظرات شما کاربران گیمرها یکی از آرمان های اصلی ما می باشد. با نظرات خود، ما را دلگرم و امیدوارتر کنید.

2 دیدگاه

  1. سلام چطوری میشه در این بازی چیزی بخریم؟

    پاسخ
    • Bرو بزن بقیش و خودت میفهمی

      پاسخ

پاسخی ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

شما می‌توانید از تگ های HTMLنیز استفاده کنید. تگ ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*